Altrafo polska
Altrafo polska
Altrafo polska
Altrafo polska
Altrafo polska
Najnowsza technologia
w zgodzie ze środowiskiem

Zestawy wentylacyjne Barra

Altrafo polska
 
Zestaw wentylacyjny BARRA to system wymuszonej wentylacji transformatora pozwalający na jego pracę przy obciążeniu większym niż znamionowe. W sprzyjających warunkach transformator może być obciążony do 140% wartości mocy znamionowej, jednak należy przy tym zachować jego optymalną temperaturę pracy i zwiększone zasady bezpieczeństwa. 
System wymuszonej wentylacji powinien uruchamiać się automatycznie w zależności od temperatury transformatora, którą precyzyjnie mierzą sondy temperaturowe PT100 umieszczone w każdym rdzeniu transformatora ALTRAFO. W celu poprawienia efektywności zestawu BARRA należy zadbać również o wymianę powietrza w całej stacji transformatorowej.
Wentylatory uruchamiane są za pomoca sterownika VRT w przypadku przekroczenia określonej temperatury granicznej. W efekcie pracy całego sytemu wymuszonej wentylacji następuje zwiększony przepływ strumienia powietrza wokół rdzeni transformatora, co pozwala efektywniej odbierać ciepło z obciążonej jednostki. Dzięki temu można skutecznie ograniczyć niebezpieczeństwo przegrzania transformatora i zwiększyć jego zakres pracy aż do wspomnianych 140% wartości mocy znamionowej.
 

Sebastian Skipor  

+48 501 471 743

skipor@altrafopolska.pl

Przemysław Szulczewski  

+48 501 951 371

szulczewski@altrafopolska.pl

Grzegorz Wrona  

+48 501 299 733

wrona@altrafopolska.pl

Informacje o firmie ALTRAFO - Transformatory Poznań

Transformatory ALTRAFO to wynik ponad trzydziestoletniego doświadczenia i pracy grupy najlepszych inżynierów i pasjonatów. Fabryka skupia wokół siebie oddanych, młodych i wykwalifikowanych specjalistów, którzy stale dbają o rozwój produktu, podejmując coraz to nowe wyzwania przy projektowaniu transformatorów. 
 

Poznaj nas bliżej

Technologia w zgodzie z naturą

Kontakt z nami

Napisz do nas lub skontaktuj się telefonicznie, postaramy się pomóc i odpowiedzieć na Twoje pytania

Napisz na adres: biuro@altrafopolska.pl

Przemysław Szulczewski

tel: +48 501 951 371

e-mai: szulczewski@altrafopolska.pl

Grzegorz Wrona

tel: +48 501 299 733

e-mai: wrona@altrafopolska.pl

 

 

Projekt i wykonanie: ITSpec.pl