BARRA

ZESTAW WENTYLACYJNY BARRA
 Jest to system wymuszonej wentylacji transformatora pozwalający na jego pracę przy obciążeniu większym niż znamionowe.
W sprzyjających warunkach transformator może być obciążony do 140% wartości mocy znamionowej, jednak należy przy tym zachować jego optymalną temperaturę pracy i zwiększone zasady bezpieczeństwa.
System wymuszonej wentylacji powinien uruchamiać się automatycznie w zależności od temperatury transformatora, którą precyzyjnie mierzą sondy temperaturowe PT100 umieszczone w każdym rdzeniu transformatora ALTRAFO. W celu poprawienia efektywności zestawu BARRA należy zadbać również o wymianę powietrza w całej stacji transformatorowej.
Wentylatory uruchamiane są za pomoca sterownika VRT w przypadku przekroczenia określonej temperatury granicznej. W efekcie pracy całego sytemu wymuszonej wentylacji następuje zwiększony przepływ strumienia powietrza wokół rdzeni transformatora, co pozwala efektywniej odbierać ciepło z obciążonej jednostki. Dzięki temu można skutecznie ograniczyć niebezpieczeństwo przegrzania transformatora i zwiększyć jego zakres pracy aż do wspomnianych 140% wartości mocy znamionowej.
Przemysław Szulczewski
Grzegorz Wrona

+48 501 299 733

wrona@altrafopolska.pl

Informacje o firmie ALTRAFO - Transformatory Poznań

Transformatory ALTRAFO to wynik ponad trzydziestoletniego doświadczenia i pracy grupy najlepszych inżynierów i pasjonatów. Fabryka skupia wokół siebie oddanych, młodych i wykwalifikowanych specjalistów, którzy stale dbają o rozwój produktu, podejmując coraz to nowe wyzwania przy projektowaniu transformatorów.

Poznaj nas bliżej

Technologia w zgodzie z naturą

Kontakt z nami

Napisz do nas lub skontaktuj się telefonicznie, postaramy się pomóc i odpowiedzieć na Twoje pytania

Napisz na adres: biuro@altrafopolska.pl

Przemysław Szulczewski

Bądź z nami na
Projekt i wykonanie: ITSpec.pl